.

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Szanowni Czytelnicy,

Zima nareszcie kończy swoje panowanie. Dni coraz dłuższe, temperatury coraz wyższe - to znak, że nadchodzi wiosna. Czas, kiedy wszystko budzi się do życia, a i nam, ludziom przybywa energii, łatwiej się wstaje rano z łóżka, wystawiamy twarz do słońca i znów wypełnia nas chęć życia.

Wigor, witalność, energia, werwa, zapał, dynamizm, optymizm kojarzymy z zieloną porą roku. Czas na wiosenne porządki wokół nas i w nas, a jest to chyba bardziej wartościowe niż plany noworoczne.

Mówi się, że wszystkie wielkie zmiany w życiu warto zacząć od sprzątania domu, bo otoczenie ma ogromny wpływ na nasze nawyki i nastrój. Wiadomo, że staramy się dbać o czystość regularnie, ale takie wielkie wiosenne porządki działają niczym terapia.

Na pierwszy ogień niech idą schowki, szafy i garderoby. Ileż tam niepotrzebnych rzeczy, których nie używamy od lat, bo mogą się przydać, ileż nienoszonych ubrań, bo szkoda wyrzucić. Nie wyrzucać, oddać innym. Jeśli nie używaliśmy czegoś przez ostatni rok, to znaczy, że nie jest nam to potrzebne. 

Warto też pomyśleć o jakimś, nawet niewielkim przemeblowaniu. To genialna sprawa dla mózgu. Zmiana czegoś w otoczeniu sprawi, że wzbudzą się w nas nowe pokłady kreatywności i łatwiej będzie nam wprowadzać zmiany nie tylko w mieszkaniu, ale też w życiu.
Gdy już wszystko wysprzątamy i wywietrzymy, poczujemy wolność. Uporządkowana przestrzeń pozwoli lepiej oddychać. Naprawdę!

W ramach wiosennych porządków i nowych nawyków warto postawić na zdrowsze odżywiane. Na początek warto pozbyć się produktów, które nam szkodzą, zacząć częściej gotować w domu, na zakupach wybierać więcej warzyw i owoców, uważniej czytać etykiety i rezygnować z wyrobów zawierających nadmiar soli i cukru, starać się nie jeść słodyczy, delektować się powolnym spożywaniem posiłków. 

Organizować sobie małe uczty z pysznymi daniami w miłym gronie biesiadników. Spotkania towarzyskie to miód dla naszej duszy. 

W tym momencie warto przyjrzeć się naszym relacjom i zastanowić się też nad tym, komu poświęcamy nasz czas. Życie jest krótkie, więc nie ma co marnować go na bezsensowne znajomości. 

Chcemy spędzać czas z tymi, przy których wzrastamy, którzy nie podcinają nam skrzydeł, tylko w nie dmuchają, zarażają pasjami i z którymi świetnie się czujemy. 

To jest dziedzina, w której zazwyczaj brakuje nam odwagi na zrobienie porządków, ale gdy wreszcie się w sobie zbierzemy, efekty są nieocenione. Odzyskujemy marnowany dotąd czas i energię, dzięki czemu możemy uwolnić tkwiący w nas potencjał.
Wiosną stajemy się bardziej aktywni. 

Warto wyrobić w sobie nawyk codziennych spacerów. Podczas aktywności fizycznej do komórek ciała dociera więcej tlenu, co przekłada się na poprawę ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia.

Spacer to świetny sposób by wyłączyć telefon, odejść od telewizora czy komputera. To doskonały moment by się zrelaksować, uspokoić, odprężyć umysł. 

Spacer odmładza, wyszczupla, wpływa na kreatywność, zwiększa produktywność, dodaje energii, pozytywnie wpływa na pamięć, poprawia nastrój, eliminuje stres i napięcie, reguluje krążenie, dostarcza organizmowi substancje odżywcze, poprawia odporność organizmu, wzmacnia kości, wydłuża życie.

Podczas spaceru organizm uwalnia endorfiny zwane hormonami szczęścia. Samopoczucie natychmiast się poprawia. To taka nagroda od organizmu za to, że otrzymał od nas porcję zdrowej aktywności. 

Wiosną łatwiej być optymistą. Pozytywnie myślący są mniej narażeni na stres, cieszą się lepszym zdrowiem, ich związki są bardziej udane, są bardziej zadowoleni z pracy i mniej narażeni na wypalenie zawodowe, łatwiej nawiązują kontakty społeczne, lepiej śpią, mają wyższe poczucie własnej wartości. 

Bądźmy dla siebie dobrzy na wiosnę!

Czego sobie i Państwu życzę najserdeczniej. 

..Grudzień 2022
Wrzesień 2022
Czerwiec 2022
Marzec 2022
Grudzień 2021
Wrzesień 2021
Czerwiec 2021
Marzec 2021
Grudzień 2020
Kwiecień 2020
Marzec 2020
Luty 2010
Styczeń 2020
Grudzień 2019
Listopad 2019
Październik 2019
Wrzesień 2019
Sierpień 2019
Lipiec 2019
Czerwiec 2019


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ