.
NUMER 11 / KWIECIEŃ 2020

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Szanowni Czytelnicy,

Za nami kolejny tydzień izolacji, kwarantanny, odosobnienia. Zamknięci w domach, odcięci od świata szukamy dobrych, pozytywnych wiadomości, które nadadzą sens sytuacji, w której się nagle znaleźliśmy i pozwolą ufać, że już wkrótce wrócimy do, w miarę, normalnego życia.
Kiedy to nastąpi nie wie nikt. W internecie totalny chaos, a najwięcej pesymistycznych, często zmanipulowanych informacji. W telewizji to samo. Wszystkich ogarnia strach nie tylko przed koronawirusem, ale też przed tym, jak będzie wyglądał świat, gdy to wszystko się skończy. Wielu z nas coraz trudniej radzi sobie z emocjami i codziennością w nowych okolicznościach.

Wszyscy mamy do czynienia z tego typu sytuacją po raz pierwszy i poruszamy się po omacku. Boimy się tego, co nieznane, to normalne.

Myślę, że warto uświadomić sobie, że nie wolno nam tego czasu zmarnować na zamartwianie się i trwanie w beznadziei. Warto wykorzystać go na coś, na co w naszym zabieganym życiu nigdy nie znajdowaliśmy czasu.  Teraz nareszcie jest czas na odnowienie relacji, na rozmowy prawdziwe, na pisanie listów, na porządkowanie spraw, na które nigdy nie było czasu.

Już ponad 25 wieków temu Heraklit z Efezu głosił, że "jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana". Warto sobie uświadomić, że właśnie teraz wszystko dookoła nas jest inne niż do tej pory, że dostaliśmy okazję i czas, aby być świadkami zmian i warto to wykorzystać i nie zmarnować.

Zmienić swoje nastawienie do życia, zweryfikować potrzeby, nauczyć się czegoś nowego, docenić to, co osiągnęliśmy, odkryć w sobie nowe talenty albo rozwinąć dotychczasowe, wprowadzić je w życie. Teraz jest wspaniały czas na zdobywanie przydatnej wiedzy - wiedza to przecież ciągły rozwój.

Nikt dziś nie wie, jak będzie wyglądał świat po pandemii, więc nie traćmy czasu na zgadywanki. Spróbujmy już teraz zacząć tworzyć swój mikro-świat, a to jaki on będzie zależy tylko od nas. Mamy okazję zbudować go według naszego własnego planu, naszych priorytetów i celów. Możemy też pozwolić, by zrobił to ktoś inny stosownie do jego planów i celów. Mamy wybór.

Za oknami już wiosna, a ta zawsze była zapowiedzią nowego początku.
Ten początek przed nami i warto sobie tu powiedzieć: 
Będzie dobrze, będzie inaczej, będzie lepiej...!
 
 Marzec 2020
Luty 2010
Styczeń 2020
Grudzień 2019
Listopad 2019
Październik 2019
Wrzesień 2019
Sierpień 2019
Lipiec 2019
Czerwiec 2019


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ