.

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Szanowni Czytelnicy,

"Obyś żył w ciekawych czasach" – to stare chińskie przysłowie od zawsze było raczej przekleństwem, złorzeczeniem, niż życzeniem nadejścia dobrych czasów. Wielu z nas powie, że czasy, w których przyszło nam teraz żyć, to okres bardzo stresujący, że jest ciężko, że pandemia, że wieści które nadchodzą ze świata nie należą do optymistycznych. 

A gdyby tak na to przysłowie spojrzeć inaczej i potraktować nie jako rodzaj przekleństwa, ale szansy na rozwój, na zmianę życia, na zdobywanie nowych umiejętności, na dostrzeżenie możliwości jakich do tej pory nie mieliśmy. Strach o to, czy gospodarka podniesie się po kilkumiesięcznym lockdownie miał wielkie oczy. Media kanadyjskie donoszą, że tak dobrej kondycji ekonomicznej kraju nie było od bardzo dawna. 

Piętnaście miesięcy bez koncertów na żywo, wydarzeń sportowych lub wielu innych wakacji stworzyło poziom stłumionego popytu konsumenckiego, którego ekonomiści nie widzieli od prawie pół wieku. Wracają więc koncerty na żywo, wydarzenia sportowe, a nawet podróże statkami wycieczkowymi przeżywają boom jakiego nie było od bardzo dawna. 

Rekordowa sprzedaż w każdej kategorii, od dzieł sztuki po designerskie torebki i samochody kolekcjonerskie, są także dowodem na to, że gospodarka kwitnie. 

Pandemia zmusiła wielu liderów biznesów do ponownej oceny swoich firm, ponownego przemyślenia sposobu, w jaki angażują się i przeprowadzają transakcje z klientami, a także  do wprowadzenia innowacji w nowych modelach biznesowych.

Niekwestionowanym zwycięzcą, o ile można w ogóle o takowych mówić, obecnego kryzysu, może się okazać branża e-commerce. Na całym świecie zamykano sklepy, restauracje czy siłownie, ale ludzie nadal musieli lub chcieli jeść, ubierać się, ćwiczyć, czytać czy majsterkować, naturalne było zatem zwrócenie się w stronę e-handlu. 

Z danych zawartych w Adobe Digital Economy Index wynika, że dzienna sprzedaż w e-commerce w kwietniu była w USA o 50 proc. wyższa od tej notowanej w marcu. Spory wpływ miał na to internetowy handel żywnoś-cią. Podobnie było w Kanadzie.

Mimo pandemii Covid-19 kanadyjska gospodarka w sektorach związanych z ekologią i "zielonymi" branżami zyskała prawie 35 tys. nowych miejsc pracy - wynika z najnowszego raportu organizacji ECO Canada.

Prawie półtora roku po zamknięciu granic dla turystów Kanada zaczęła wpuszczać zaszczepionych Amerykanów. Media donoszą o kolejkach na przejściach granicznych i na lotniskach. Wkrótce restrykcje przestaną dotyczyć podróżnych z innych krajów.

W ciągu roku pandemii popularność kamperów wzrosła tak, jak w ciągu 5-10 lat. Liczba rejestracji nowych domów na kółkach w 2020 r. i pierwszym kwartale 2021 r. wzrosła o 300 proc., a używanych - o 165 proc. - podała firma analityczna HRE Investments.

Epidemia koronawirusa zmieniła przyzwyczajenia dotyczące sposobów spędzania wolnego czasu. Szukamy wszystkiego, co bez ograniczeń pozwala nam zażyć więcej swobody i pozwala 
na kontakt z naturą.

Kryzys? Jaki kryzys? Wiele firmy pokazuje, że w trudnych czasach można odnieść sukces.

I na zakończenie jeszcze słowa Jamesa Branch Cabella: "Optymista twierdzi, że żyjemy w 
najlepszym z możliwych światów, a pesymista obawia się, że jest to prawda."
 
 Czerwiec 2021
Marzec 2021
Grudzień 2020
Kwiecień 2020
Marzec 2020
Luty 2010
Styczeń 2020
Grudzień 2019
Listopad 2019
Październik 2019
Wrzesień 2019
Sierpień 2019
Lipiec 2019
Czerwiec 2019


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ