.

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Szanowni Czytelnicy,

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy spotykamy się w gronie najbliższych, składamy życzenia, podsumowujemy miniony rok.

Wszyscy już chyba zdają sobie sprawę z tego, że tegoroczne święta znów będą "inne", choć nie tak restrykcyjne jak przed rokiem, gdy przeżywaliśmy je w cieniu pandemii.

Ten mijający rok był niezwykły, nieprzewidywalny, obfitujący w wiele niespodziewanych wydarzeń, zmuszający do refleksji, do częstych modyfikacji misternie utkanych planów. Od wszystkich wymagał  dużej elastyczności w działaniu i gotowości do zmian. Wystawił nas na ogromną próbę, uczył pokory i cierpliwości.

Choć w kontekście szalejącego wirusa trudno mówić o pozytywach, okazuje się jednak, że obecny kryzys zapoczątkował wiele istotnych zmian w nas i w sposobie myślenia o potrzebach innych.

Nauczyliśmy się albo przypomnieliśmy sobie wartość relacji z drugim człowiekiem. Tęskniliśmy za bliskimi, za przyjaciółmi, za znajomymi.

Przyszło nam żyć w czasach, gdy wreszcie dostrzegliśmy, że życie ludzkie jest kruche, że to nie prestiż, nie wspaniała praca i posiadanie dóbr przynoszą największą wartość. Drogocenne stały się najprostsze chwile życia i zdrowie, które tak łatwo stracić. Dostrzegliśmy jakie znaczenie mają proste codzienne czynności, spotkania i rozmowy.

Doceniliśmy bliskość drugiego człowieka, zwolniliśmy tempo naszego życia, wreszcie nie musieliśmy się nigdzie spieszyć, znaleźliśmy czas na rozmowy i na milczenie, czas na miłość, na czułość, na dotyk, Dostrzegliśmy piękno bycia razem.

Zaczęliśmy szanować siebie i naszych bliskich poświęcając sobie i im więcej czasu. Dla wielu koronawirus stał się cenną lekcją wrażliwości i empatii.

Podczas pandemii zaczęliśmy dostrzegać to, co w życiu fundamentalne i może właśnie to obudziło w nas chęć niesienia pomocy. Koronawirus otworzył nasze serca na innych ludzi. Kryzys sprawił, że chętnie pomagaliśmy nie tylko bliskim, ale także zupełnie obcym ludziom.
Tyle było trudnych chwil, strachów i zwątpień, a mimo to, w czasie pandemii wydarzyło się także tak wiele dobrego.

Na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia życzę Państwu, by to dobro zostało w nas na zawsze.
Życzę wszystkim, aby w każdym domu zagościła radosna, ciepła i rodzinna atmosfera, a Nowy Rok 2022 przyniósł nam wszystkim nowe nadzieje, nowe siły i nowe inspiracje.

Niech pokój, ufność i bliskość między ludźmi wypełnią nasze serca.

W polskiej tradycji Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas radości i życzliwości, czas wiary i miłości. To wreszcie czas, w którym jesteśmy ze sobą wszyscy razem. I kiedy wraz z rodzinami zasiądziemy przy wigilijnym stole, pamiętajmy o tym, co nas ze sobą łączy. Obdarujmy się szczerym uśmiechem i serdecznością, zaś łamiąc się opłatkiem, podzielmy się wszystkim tym, co w nas najlepsze.

Z serdecznymi życzeniami,
 Wrzesień 2021
Czerwiec 2021
Marzec 2021
Grudzień 2020
Kwiecień 2020
Marzec 2020
Luty 2010
Styczeń 2020
Grudzień 2019
Listopad 2019
Październik 2019
Wrzesień 2019
Sierpień 2019
Lipiec 2019
Czerwiec 2019


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ