.
NUMER 10 / MARZEC 2020

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Szanowni Czytelnicy, Przyjaciele...

Dawno żaden film nie wywołał we mnie tak silnych emocji. Krótki, zaledwie trzyminutowy klip sprawił, że postanowiłam przetłumaczyć słowa wypowiadane przez Cyntię Nixon czyli Mirandę z kultowego serialu: "Seks w wielkim mieście". Aktorka mówi tekst Camilli Rainville - autorki bloga wkurzonej kobiety, który powstał ponad dwa lata temu, ale teraz, w połączeniu z sugestywnymi zdjęciami, muzyką i głosem Cynthi nabiera nowego znaczenia. I nowej mocy.
Zachęcam do przeczytania tekstu: "Bądź damą!" a potem do obejrzenia na YouTube filmiku w oryginale: "Be a Lady They Said".

W tym roku przypada 110 rocznica ustanowienia święta kobiet. Na naszych łamach przypominam historię walki o swoje prawa i ich rosnącą siłę w, nadal zdominowanym przez mężczyzn, świecie polityki. Artykuł pt. "Dzień Kobiet" znajdziecie Państwo w dziale Historia. 

W tej samej sekcji polecam artykuł; "Żołnierze Wyklęci" autorstwa montrealskiego Konsula Generalnego - Dariusza Wiśniewskiego, który od samego początku istnienia Panoramy wzbogaca ją swoimi tekstami.

Od pierwszego numeru magazynu jest z nami także Jan Duniewicz, a Czytelnicy czekając na jego "Emigracyjne drogi" utożsamiają się z autorem i jego wspomnieniami.

Ci z Państwa, którzy polubili teksty polskiego Jamesa Bonda czyli Filipa Hagenbecka z pewnością z zainteresowaniem przeczytają jego kolejny tekst - "Wywiadowcze porażki".

Na zmiany w życiu nigdy nie jest za późno o czym przekonuje Ela Hubner w swoim artykule napisanym z dużą dozą dystansu do siebie i poczucia humoru. 

Z przymrużeniem oka na świat patrzy Danuta Owczarz-Kowal, a swoje lekkie pióro i tym razem świetnie wykorzystała w artykule pt. "Ratuj się sam".

Zapraszamy do lektury marcowego numeru Panoramy w którym znajdziecie znacznie więcej ciekawych materiałów i do dzielenia się z nami Państwa opiniami o naszym polonijnym magazynie.
 
 Luty 2010
Styczeń 2020
Grudzień 2019
Listopad 2019
Październik 2019
Wrzesień 2019
Sierpień 2019
Lipiec 2019
Czerwiec 2019


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ