.
NUMER 9 / LUTY 2020

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Szanowni Czytelnicy, Przyjaciele...

Utarło się, że luty jest miesiącem, w którym należy ze wzmożoną siłą pracować nad układem partnerskim. Im bliżej do 14 lutego, czyli do Walentynek tym goręcej zachęca się nas do wyrażania swojego uczucia, okazywania jego dowodów, czy też szukania swojej drugiej połówki.

Tymczasem wiele książek psychologicznych o relacjach międzyludzkich mówi, że miłość to decyzja podejmowana każdego dnia. Idąc jeszcze dalej - autorzy przekonują, że tak naprawdę jesteśmy w stanie pokochać każdego.

Miłość to tylko jedno z miliona słów, które częściej w skali mikro, a rzadziej w makro towarzyszy nam przez całe życie. Nieustanne pragnienie miłości wywołuje ciągły niedosyt. Pragniemy być kochani i chcemy kochać. 

Przywykliśmy do tego, że o miłości i zakochaniu mówią młodzi, bo starszym jakoś nie wypada. Na szczęście to przekonanie odchodzi do lamusa, bo miłość w każdym wieku może się zdarzyć, a ponoć im później, tym spokojniej i mniej stresująco.

Przekonuje o tym w Panoramie Elżbieta Stan w swoim artykule pt. "Młodość przychodzi z wiekiem". 

Temat miłości kontynuujemy również w "Miniaturkach", gdzie o miłości najpiękniej rozprawiają poeci i dlatego zachęcam do odwiedzenia tego działu. Zamieściliśmy tam wiersze: Wiesława Fałkowskiego "W poszukiwaniu miłości idealnej", Elizabeth Wawrzyniak "Romeo i Julia" oraz poezję Anny Lenc-Rabiega - "Szczęście". 

Luty to także ważny miesiąc dla miłośników dobrego kina. Ceremonia rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej OSCARY odbędzie się w tym roku w drugą niedzielę miesiąca.  Chwila, gdy padają słynne słowa: The Oscar goes to.... setki tysięcy osób, nie tylko z branży filmowej, wstrzymuje oddech.

W dziale "Kultura" zamieściliśmy trzy artykuły dotyczące filmów. Jeden z nich polecam szczególnie - jest nim wzruszający tekst Romualda Mieczkowskiego "Objazdowe kino". 

Nieco inne zabarwienie emocjonalne i nie pozbawioną humoru dozę autoironii zawierają wspomnienia emigracyjne Jana Duniewicza - "Emigracyjne drogi", cieszące się zainteresowaniem Czytelników Panoramy od pierwszego numeru.

Szczerze Państwa zapraszam do poznania i zachęcam do lektury lutowego wydania naszego miesięcznika pełnego interesujących tekstów - reportaży, felietonów, ciekawostek, sugestii, obserwacji... 
 
 Styczeń 2020
Grudzień 2019
Listopad 2019
Październik 2019
Wrzesień 2019
Sierpień 2019
Lipiec 2019
Czerwiec 2019


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ