.
NUMER 3 / SIERPIEŃ 2019

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Szanowni Czytelnicy, Przyjaciele!

Co roku w okresie lata Montreal urasta do wielomilionowej metropolii, podejmując turystów z całego świata. Każdy chce przeżyć wakacyjną przygodę w królewskim mieście.

W Montrealu turyści szukają tego czegoś, czego nie znajdą nigdzie, ani w Paryżu, ani w Nowym Jorku, ani w Londynie. Montreal kusi europejską atmosferą, wolnością, swobodą, kosmopolityzmem i wielokulturowością, ofertą kulturalną o jakiej mieszkańcy innych miast mogą jedynie marzyć. Kusi gościnnością i mnogością kuchni z całego świata.

Nasze miasto oferuje ponad 7 tysięcy restauracji, kafejek, klubów, dyskotek i barów często czynnych całą dobę. Gospodarze Montrealu zwanego Party Town podczas letnich miesięcy organizują lub współorganizują ponad 10 tysięcy imprez kulturalnych i sportowych (w tym połowę bezpłatnych), setki parad ulicznych, pochodów, festynów i wspaniałych festiwali.

Lato spędzone w naszym mieście może być fascynującą przygodą i do tej przygody nie jest potrzebne morze ani plaża, choć plaże też mamy.

W Montrealu odbywa się największy na świecie Międzynarodowy Festiwal Jazzowy. Piszemy o nim w dziale "Kultura". Inne, niezwykle ważne wydarzenie, jedyne w swoim rodzaju, to indiańskie święto w rezerwacie Kahnawake. O niebywałej atmosferze tego miejsca przeczytacie w artykule "Pow Wow czyli Wielki Zjazd".

W sierpniowym wydaniu PANORAMY mamy wiele ciekawych artykułów naszych stałych współpracowników. Do naszego grona doszli też nowi korespondenci:

Wiesław Fałkowski - poeta, autor sztuki teatralnej i tekstów piosenek, dziennikarz, fotograf i bloger pisze do nas z Anglii. Prezentujemy jego "Bilet w jedną stronę" oraz kilka wierszy.

W dziale "Biznes" rozpoczyna współpracę z nami - Karol Cichosz - przedsiębiorca, audytor, ekonomista, architekt i inżynier rozwiązań biznesowo - informatycznych.

O angielskim wydaniu swojej książki informuje Liliana Arkuszewska z Ottawy. Zdeterminowana marzycielka pewnego dnia sięgnęła po pióro i odkryła w sobie pasję pisania. Tak powstała książka o emigracji do Kanady - "Czy było warto? Odyseja dżinsowych Kolumbów".

Beata Anna Dąbrowska - z zawodu terapeuta zajęciowy, z zamiłowania - szef kuchni tworzy własne przepisy diety warzywno-owocowej i roślinnej, którymi dzieli się w dziale "Na Zdrowie". Beata pisze do nas z Norwegii.

Zachęcamy do poznania Marcina Kaziula - pasjonata egzotycznych podróży mieszkającego w Salm w Niemczech, który opisuje swoją pięknie sfotografowaną wyprawę do Chin.

Anna Night, "niedzielna poetka" dzieli się swoimi nocnymi przemyśleniami w artykule "Myśli niepoukładane".

Edyta Gawryś - historyk sztuki z Bolonii zaprasza do słuchania i oglądania jej krótkich filmów na temat sztuki i piękna.

We wszystkich działach trzeciego wydania PANORAMY znajdziecie Państwo obfitość niezwykle interesujących tekstów, filmów i materiałów audio. 

Zapraszam serdecznie do lektury.
 
 Lipiec 2019
Czerwiec 2019


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ