.
NUMER 1 / CZERWIEC 2019

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Szanowni Czytelnicy!

Oddajemy dzisiaj w Wasze ręce pierwszy numer "Panoramy", nowego miesięcznika Polonii Montrealskiej. Pomysłodawcą nowego pisma jest Andrzej Leszczewicz, który przymierzał się do tego projektu już od dłuższego czasu. W ubiegłym roku nawiązał on z Bożeną Szarą oraz Radiem Polonia bliską współpracę, która zaowocowała sfinalizowaniem projektu i utworzeniem nowego czasopisma.

Z "Panoramą"współpracuje kilkudziesięciu autorów i dziennikarzy nie tylko z Kanady, ale także ze Stanów Zjednoczonych, Polski, Francji, Holandii, Niemiec i innych krajów. Zakres tematów poruszanych przez czasopismo jest bardzo szeroki - nie wątpimy, że każdy znajdzie w nim coś ciekawego dla siebie. Chcielibyśmy, aby "Panorama"była magazynem wszystkich Polaków mieszkających w Montrealu, ale także Polonii rozsianej po całym świecie.

Jan Edmund Osmańczyk, znany polonijny dziennikarz, wiele lat temu pisał o konieczności współpracy Polonii na świecie, która utworzyłaby nowe pomosty kooperacji i rozwoju. Do tej pory nie ma pisma polonijnego w którym pisaliby dziennikarze - pasjonaci z różnych zakątków świata. "Panoramę"można czytać wszędzie tam, gdzie mieszkają Polacy. Problemy w wielu przypadkach mamy podobne, bo naszą Ojczyzną jest Polska.

Na początku "Panorama"ukazywać się będzie wyłącznie w internecie, ale już jesienią pojawi się wersja drukowana, dostępna w polskich sklepach i instytucjach na terenie całego Montrealu. Łamy pisma są otwarte dla wszystkich zainteresowanych publikacją, bez względu na ich przekonana polityczne oraz światopogląd. 

Zapraszamy do współpracy autorów z Montrealu, Kanady oraz ośrodków polonijnych na całym świecie. Niech to będzie rzetelne czasopismo o Polonii, o naszych sprawach, o naszym życiu. 

Twórzmy naszą "Panoramę"razem! 
 


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ