.
NUMER 8 / STYCZEŃ 2020

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Szanowni Czytelnicy, Przyjaciele...

Początek Nowego Roku to nie tylko świetna okazja, by zwyczajowo złożyć życzenia najbliższym, ale wykorzystać ten nowy początek do zmian w życiu...

Wielu z nas w związku z Nowym Rokiem wytycza sobie nowe ścieżki - chcemy więcej, lepiej, piękniej, bardziej... Dlatego noworoczne postanowienia są bardzo ważne, skłaniają do wysiłku i pozwalają na rozbudzenie pozytywnych oczekiwań w stosunku do następnych dwunastu miesięcy. Dlatego warto stawiać sobie cele. 

Noworoczne postanowienia to już tradycja. Bardzo chętnie rzucamy nałogi, bierzemy się za swoją sylwetkę, staramy się rozszerzać naszą wiedzę, nauczyć się albo poprawić znajomość obcych języków, postanawiamy zmienić pracę na lepszą, planujemy poprawić relacje z bliskimi. By spełnić swoje noworoczne postanowienia najważniejsze jest to, by trzymać się postanowień. Ba.... ale jak tego dokonać? Zanim odpowiem na to pytanie wcześniej dygresja. Otóż nieprzypadkowo Blue Monday (najbardziej depresyjny dzień w roku) wypada w drugiej połowie stycznia. A to dlatego, że wielu z nas nagle uświadamia sobie, że z noworocznego zapału pozostały strzępy! 
Niedotrzymane obietnice to jeden z czynników składających się na zimową chandrę. W jaki sposób do niej nie dopuścić? I czy jest jakiś sposób na realizację noworocznych postanowień? Okazuje się, że jest, i że niewiele potrzeba byśmy z powodzeniem dotrzymali danego sobie słowa z początku roku. 

Jak tego dokonać? Okazuje się, że wystarczy poznać tajemnicę realizacji naszych noworocznych postanowień. Tajemnicę tę zdradza w swoim artykule pt: "Co myśli mózg o noworocznych postanowieniach?" - Anna Kamińska w naszym dziale WOKOŁ ZYCIA.

Drugim sprzymierzeńcem w osiągnięciu celów będzie sporządzenie tzw. Bucket List czyli spisanie na papierze swoich postanowień, planów i marzeń na Nowy Rok. Specjaliści podpowiadają, że należy dokonać tego spisu na papierze i własnoręcznie, bo taka notatka sporządzona  np. w myślach czy w komputerze "nie działa".

Jak to wygląda w praktyce? Ano ponoć tak, że te spisane przez nas marzenia materializują się (za sprawą naszego mózgu) w daleko większym stopniu niż wtedy, gdy ich nie zarejestrujemy w sposób tradycyjny czyli na papierze, w dzienniku czy w kalendarzu. 

Początek Nowego Roku to także dylemat (nie dla wszystkich), czy w Sylwestra  2019/2020 skończyła się druga dekada XXI wieku? Czy może dopiero za rok? Kiedy w takim razie zaczynają się lata dwudzieste? W 2020 czy w 2021 roku?

Wchodzimy w lata dwudzieste XXI wieku, więc chętnie patrzymy na to, co wydarzyło się w mijających dziesięciu latach. Czasem jednak błędnie nazywamy ten moment końcem dekady. 
Specjaliści twierdzą, że dekada, w rozumieniu drugiej dekady XXI wieku, skończy się oczywiście dopiero za rok i wtedy wejdziemy w kolejną, trzecią dekadę. To nieporozumienie wynika stąd, że chcielibyśmy, aby początek lat 20. był też początkiem nowej dekady. Tak jednak nie jest.
Zatem obecna dekada trwa od 1 stycznia 2011 roku i skończy się o północy 31 grudnia 2020 roku.

Wszystko wobec tego jasne... 

Życzę wszystkim wspaniałego Nowego 2020 Roku w pełnym zdrowiu, a resztę.... resztę kombinujcie. 
 
 Grudzień 2019
Listopad 2019
Październik 2019
Wrzesień 2019
Sierpień 2019
Lipiec 2019
Czerwiec 2019


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ