.
NUMER 5 / PAŹDZIERNIK 2019

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Umowa podpisana 

Walka o lepsze jutro dla diabetyków typu 1 w Polsce trwa. Pomoce medyczne, które w innych krajach są oczywiste, dla polskiego diabetyka są kosztownym przedsięwzięciem. Opory decydentów nie pozwalają na harmonijny i konstruktywny dialog. Stąd też powstała inicjatywa z petycją z apelem o rozszerzenie refundacji sprzętu medycznego dla diabetyków typu 1 bez granic wiekowych. Petycję, która we wrześniu 2019 została przekazana najwyższym organom państwowym, podpisało przeszło 18.000 osób, co wskazuje na wysokie zainteresowanie problemem.

Jest dużo spraw, które od dawna czekają na uregulowanie. Jesteśmy zdeterminowani i wierzymy, że wreszcie odpowiednie osoby zrozumieją, że Zycie ludzkie jest bezcenne i warte każdej refundacji i pomocy ze strony troskliwego Państwa. 

Na zdjęciach Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Minister Maciej Miłkowski, Segregatory z petycją i podpisami, ja przed ministerstwem zdrowia w Warszawie.
 

Witold Fydrych
(Stowarzyszenie "SŁODKA JEDYNKA") 

Pacjenci z cukrzycą typu 1 mówią, ile kosztuje ich leczenie. Wydatki zwalają z nóg (Wprost)


Witold Fydrych - technik scen teatralnych, prezes stowarzyszenia "Słodka Jedynka".  Aktywista społeczny zaangażowany w pomoc potrzebującym i słabszym, walczy o lepsze życie dla małych i dorosłych diabetyków w Polsce, współautor strony: slodka1.pl 
 


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ