.
NUMER 1 / CZERWIEC 2019

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Słodka Jedynka

Drodzy Rodacy na Obczyźnie,

Nazywam się Witold Fydrych i jestem Prezesem Stowarzyszenia "SŁODKA JEDYNKA". Pod tą nazwą kryje się przewlekła, nieuleczalna choroba, cukrzyca typu 1, która dotyka szczególnie dzieci i młodych dorosłych do 30 roku życia. Nasze Stowarzyszenie działa na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży z tą niewidoczną niepełnosprawnością.

Dlaczego zwracam się do Was? Mieszkam od 30 lat poza Polską i wiem, jakie trudności językowe czasami napotykają rodacy. Dlatego też postanowiłem wyjść naprzeciw wszystkim tym, którzy mają trudności z odnalezieniem się w nowym otoczeniu i niejednokrotnie nie są w stanie zrozumieć ważnych spraw z powodu barier językowych.

Nasza strona: slodka1.pl jest przeznaczona dla każdego, kto chce zaczerpnąć informacji dotyczących cukrzycy typu 1. Opisane są na niej objawy, rodzaje terapii, pierwsza pomoc u diabetyka. Zawiera ona też dużo ciekawostek związanych z osiągnięciami małych i młodych diabetyków, a także krótki zarys historii tej choroby. Każdy kogo zainteresuje ten temat na pewno znajdzie coś dla siebie. Na stronie można również na bieżąco śledzić nasze kroki stawiane na rzecz diabetyków oraz czytać nasze publikacje na profilu Facebook: Stowarzyszenie "Słodka Jedynka"

Zapraszamy do zapoznania się z tematem cukrzycy typu 1.  Jest to choroba ogłoszona przez Światową Organizacją Zdrowia (WHO) za pierwszą niezakaźną epidemię XXI wieku, na którą może zachorować każde dziecko.

Serdecznie pozdrawiam.

Witold Fydrych 
 

OD REDAKCJI: Więcej informacji na temat cukrzycy typu 1 można znaleźć w Dziale SWIAT POLITYKI w artykule: "Niewidoczna codzienność dzieci chorych na cukrzycę typu 1"


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ