.
NUMER 7 / GRUDZIEŃ 2019

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Trendystki

Urodziłyśmy się z miłością do mody, a pierwsze kroki zrobiłyśmy w szpilkach naszych mam. Tak w skrócie można określić nasz stosunek do trendów, ekstrawagancji i wszystkiego, co z modą się łączy.

Prowadzimy nasze indywidualne konta na Facebooku i blogi, ale najważniejszym projektem jest aktualnie strona TRENDYSTKI. Jest to miejsce, gdzie przedstawiamy najnowsze trendy i codziennie publikujemy posty z informacjami oraz zdjęciami na ten temat. Stworzyłyśmy w związku z tym pewnego rodzaju instrukcję obsługi i przewodnik po najbardziej aktualnych modowych nowinkach. Jeśli, tak jak my, bez żadnych kompleksów i ograniczeń kochacie modę, to jesteście w najlepszym możliwie miejscu. 

Zapraszamy do odwiedzin:

Ola Bonk: https://www.facebook.com/ola.bonk.3 / https://lumpola-style.blogspot.com

oraz Małgorzata Douglas http://iameverywoman.eu
 

TRENDYSTKI - CZYLI OSOBY OSWAJAJĄCE I PROMUJĄCE TRENDY

"MODA ZASŁUGUJE NA CIEBIE"

Wierzymy, że moda jest bezgraniczna, bez wiekowa i bezkonfliktowa. Każdy może eksperymentować i się nią cieszyć. Nie musi być ładna, ale musi być na czasie. Tak właśnie chcemy ją prezentować.

Zapraszamy na wyprawę w najpiękniejsze i najbardziej ekstrawaganckie zakątki mody, jeśli jesteście gotowe, to zaczynamy.

MOLLY GODDARD FW2019 LFW  - gdy czytamy o tym, co inspiruje projektantów do stworzenia swoich kolekcji, to nasz podziw nad ich kreatywnością osiąga po prostu jakieś niebotyczne wyżyny. Taką inspiracją może być dosłownie wszystko, zamienione potem w jakieś cudowne przesłania i niewiarygodne kreacje.

Tak zdecydowanie jest z kolekcją zimową Molly Goddard. Jej modowe dzieła powstały pod wpływem "Tess of the d'Urbervilles" Thomasa Hardy, gdzie podobnie jak skomplikowana postać bohaterki powieści, łączy piękne z mocnym, frywolne z funkcjonalnym, cały czas pamiętając, żeby dać nam, kobietom wybór. 

Żebyśmy nie czuły się pozbawione wyboru, żebyśmy czuły się wygodnie i tak, jak chcemy - stąd tiulowe kreacje połączone z balaklawami i zupełnie normalnymi butami, miękkie torby trzymane jak poduszki, do których można się przytulić w razie potrzeby, falbaneczki i przeźroczystości razem z zupełnie normalnymi codziennymi spodniami.

Bo chodzi o to, żebyśmy nie czuły się tak jak Tess - wyobcowane, pozbawione możliwości decyzji i ośmieszone. Ach, czy to nie jest piękne? To przesłanie zapiera po prostu dech.

A teraz do rzeczy, mamy więc :
1. Wielkie suknie.
2. Kokardy.
3. Dzianinę i romby.
4. Miękkie torby.
5. Przezroczystości.
6. Skarpetki.
7. Garnitury.
8. Klasyczne płaszcze.
9. Dziurawe dekolty + czarne ramiona z rękawiczkami.

Mieszanie - delikatnego z cięższym, romantycznego z codziennym. Cudowne oversizy, warstwy i przede wszystkim SUKIENKI.

To właśnie Molly Goddard wymyśliła RÓŻOWĄ SUKIENKĘ.

To jej pomysł na bazie filozofii zainspirowanej powieścią Thomasa Hardy Tess of the d'Urbervilles, spowodował szaleństwo różowej tiulowej sukienki.

Noszą ją fashionistki, nosi ją główna bohaterka serialu Killing Eve grana przez Jodie Comer. H&M ma ją już w swojej limitowanej kolekcji zaprojektowanej przez Giambattistę Valli  https://www2.hm.com/pl_pl/free-form-campaigns/giambattista-valli-designer-collaboration.html, noszą ja już dziewczyny takie jak Wy, takie jak my na naszych, normalnych ulicach.

Ta sukienka, to totalne wyzwolenie, nie wiemy, czy Molly Goddard spodziewała się aż takiej reakcji na jej przesłanie, ale faktem jest, że stworzyła ją dla nas, wszystkich kobiet, żeby nam udowodnić, że możemy robić wszystko, co tylko chcemy, że nikt nas nie może ograniczać. 
 

Ola Bonk i Małgorzata Douglas 
 
 
 

 


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ