.

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Lustereczko powiedz...

Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie???

I o dziwo... lustereczko wiernie, niezmiennie od lat wskazuje wciąż tą samą osobę. A my, mimo, że go pytamy z niedowierzaniem patrzymy na lustrzane odbicie i ... nie wierzymy.

Bo to przecież prawdą być nie może. Tytuł najpiękniejszej zarezerwowany jest dla każdej innej osoby, tylko nie dla mnie.

A jednak zapytane lustereczko zawsze odpowiada tak samo. Czyżby było mądrzejsze od nas? Bo cóż znaczy: być najpiękniejszą? Co to w ogóle jest ta uroda? Dlaczego w innych porusza nas ich piękno, a same nie potrafimy dostrzec tego czym nas natura obdarzyła?

Spójrzmy na siebie łaskawiej, z czułością, z sercem. Nikt wprawdzie nie jest idealny, ale ...

Skoro nikt, to może te osoby o których myślimy, że są idealne, same też nie dostrzegają w sobie piękna, które jest w nas?

Opowiem historię:

Wiele lat temu miałam cudownych sąsiadów, z którymi lubiłam spędzić czas. Morze wypitej herbaty i wina ... rozmowy prawie po świt, mimo, że wszyscy rano musieliśmy wstawać do pracy. Cudowne czasy, kiedy nie liczyło się ani nieprzespanych nocy ani pieniędzy w portfelu. Ach, łza się w ku kręci...

Baśka - kobieta o przeciętnej urodzie. Darek - po prostu amant filmowy.

Widzieli to wszyscy. Wszyscy jednak widzieli w nich również cudownie kochającą się parę, fantastyczny tandem do tańca i różańca.

Czasami zastanawiałam co sprawiało, że taki przystojniak wybrał przeciętną Baśkę, gdy mógł przebierać w dziewczynach o urodzie modelek?

Teraz, po latach odpowiedź jest prosta: Baśka była cudowną kobietą o pięknym wnętrzu i miała w sobie to coś, czego brakowało innym „modelkom”. Ujęła Darka nieprzeciętnym poczuciem humoru i innymi cechami, o których on zapewne mógłby mówić długo....

Każda z nas jest taką Baśką, w każdej z nas drzemie tysiące obudzonych lub ... uśpionych talentów dzięki którym błysk w oku pojawia się u nie jednej osoby, która z nami przebywa...

Teraz weźmy lusterko w dłonie i zapytajmy: Lustereczko ... powiedz przecie...

O! i znowu znajoma twarz pojawia się w odbiciu lustra.

No przecież tysiąc razy lustro mylić się nie może...
 
 

Małgorzata Antoniuk 


Małgorzata Antoniuk - projektantka mody, blogerka:  www.gosiaantoniuk.wordpress.com
 


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ