.

MAGAZYN PANORAMA
352 Bergevin, Suite 6 
Lasalle, Qc
H8R 3M3 

E-mail: [email protected]

Tel. (514) 367-1224 
Tel. (514) 963-1080 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

French Girl

Zwykle bohaterami filmowych historii miłosnych są pary w młodym wieku, ale przecież na miłość nigdy nie jest za późno i w każdym wieku potrzebuje się bliskości. W komedii romantycznej kanadyjskich scenarzystów i reżyserów Jamesa A. Woodsa i Nicolasa Wrighta "French Girl" główne postacie to para w średnim wieku. A ponadto Quebec City jest w równym stopniu bohaterem, co główne role w filmie.

Film był kręcony w Montrealu i Quebecu, a aktorzy stwierdzili, że atmosfera tych wyjątkowych miast dodała tej komedii uroku i niezapomnianych wrażeń. Evelyne Brochu i Zach Braff - odtwórcy głównych ról, zakochanych w sobie Sophie i Gordona zgodnie uznali, że miasta te są jednymi z najpiękniejszych miejsc w Ameryce Północnej. 

- Mam wrażenie, że w komediach romantycznych miasta są często bohaterami, jeśli pomyślisz o Seattle, Nowym Jorku, Paryżu czy Rzymie to przyznasz, że są to miejsca po których chcesz spacerować z kimś kogo kochasz - powiedziała w jednym z wywiadów Evelyne Brochu.

Film opowiada historię Gordona, granego przez Zacha Braffa (amerykańskiego aktora i reżysera), beznadziejnego romantyka z Nowego Jorku, którego plan oświadczeń swojej dziewczynie Sophie, granej przez Evelyne Brochu (kanadyjskiej aktorce), zostaje pogrążony w chaosie. Oferta pracy w Fairmont Le Château Frontenac od wyrafinowanej, sławnej szefowej kuchni Ruby - granej przez Vanessę Hudgens - która jest także byłą dziewczyną Sophie, wabi ją z powrotem do rodzinnego miasta Quebec City.

Zdeterminowany, aby utrzymać ich miłość przy życiu, Gordon podąża za swoją dziewczyną, ale w zabawny sposób odkrywa, że stracił pewność siebie, próbując oczarować jej francuskojęzyczną rodzinę, której trudno zaimponować. Sceny z quebecką rodziną Sophie przypominają nieco znane wątki z amerykańskich filmów: "Poznaj moich rodziców" oraz "Moje wielkie greckie wesele".

Evelyne Brochu, pochodząca z Quebecu, powiedziała, że zgodziła się nakręcić ten film, ponieważ jest to "list miłosny do francusko-kanadyjskich kobiet, francusko-kanadyjskich rodzin" i samego miasta. Poczuła prawdziwą więź ze swoją postacią, zwłaszcza że jest frankofonką i spotyka się z anglojęzycznym mieszkańcem Nowego Jorku. Powiedziała, że twórcy filmu uchwycili świat, który dobrze znała.

Zacha Braffa przyciągnęły elementy komedii, ale także miłość do miast Quebecu.
- Po prostu uwielbiam takie komedie. Nie kręcą już wielu takich filmów - powiedział amerykański aktor. Gwiazda serii "High School Musical", - Vanessa Hudgens, która wcześniej kręciła zdjęcia w Montrealu około 12 lat temu, była również oczarowana. - To naprawdę magiczne miejsce, zupełnie inne niż gdziekolwiek indziej - powiedziała. - Tutaj panuje atmosfera starego świata, która sprawia wrażenie naprawdę magicznej.

Vanessa Hudgens, która zagrała w kilku komediach romantycznych, w tym w "The Princess Switch", stwierdziła, że uwielbia wracać do tego gatunku. - To film, w którym kobiety czują się naprawdę wzmocnione. Zawsze miło jest móc zobaczyć i opowiedzieć tę historię - dodała aktorka.

"French Girl" ogląda się bardzo przyjemnie także pod względem estetycznym, ponieważ są tu ładne wnętrza, przepiękne uliczki Quebecu i Montrealu, otoczenie, dobre wina i jedzenie, że prawie czuje się zapach perfum bohaterów, kwiatów i smak potraw. Poza tym to świetnie zagrana, bardzo pozytywna i zabawna komedia romantyczna, o tym, że miłość w każdym wieku jest jak najbardziej możliwa i żeby nie uciekać przed życiem, ponieważ to czego się szuka, może być bardzo blisko.

"French Girl" można obejrzeć na platformie www.tvpolnet.com z polskim lektorem. 
 

Bożena Szara


Bożena Szara - dziennikarka, redaktor naczelna Panoramy
 
 

 


PANORAMA - MAGAZYN RADIA POLONIA CFMB 1280 AM, MONTREAL, KANADA
Tel: (514) 367-1224, (514) 963-1080, E-mail: [email protected]
Designed and maintained by Andrzej Leszczewicz
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
ZALOGUJ SIĘ